KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954325
*
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:54
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i VästerÃ¥s.Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49